Arçelik Bayilik Şartları Bayilik & Franchising Şartları

  • Arçelik Bayilik Şartları
  • 30 Başvuran Sayısı
  • 924 Görüntülenme Sayısı
  • Bayilik İçin Başvur!


Ülke Türkiye Yer Seçimi
Kuruluş Yılı 1955 Şube Adet 5000+
Yatırım Bütçesi 2300000000 TL Firma Yetkilisi Arçelik
Başlangıç Bedeli 0 Firma Mail musteri.hizmetleri@arcelik.com
Ortalama Kâr Oranı 45 Firma Telefon 0850 210 0 888
Firma Web Sitesi https://www.arcelik.com.tr/

 

Arçelik Bayilik Şartları

Arçelik bayilik şartları, bayilik açmak isteyenlerin merak ettiği konular arasındadır. Fakat daha öncesinde bayilik hakkında bilgi edinmek en iyisidir. Distribütörler ve bayiler bir tedarik kanalının katılımcılarıdır, distribütör genellikle bayilere satış yapan bir toptancı ve genellikle doğrudan halka satış yapan perakendecilerdir. Bayi-distribütör terminolojisi en çok makine ve mekanik ürünlerin dağıtımında yaygındır, dolayısıyla otomobillerde, kamyonlarda, çiftlik ve inşaat ekipmanlarında, bahçe ve bahçe mallarında (yeşil ürünler), ev aletlerinde (beyaz eşya), elektronik cihazlarda ve ayrıca satışta endüstriyel ekipman. Bu temel yapının birçok çeşidi vardır.

Bayilik Güvencesi

Herhangi bir iş fırsatına veya franchise'a yatırım yapılacağını belirlemek için dikkatli araştırma yapmak önemlidir. Bir iş fırsatına veya franchise'a yatırım yapmanın avantajı, bunun "anahtar teslimi bir operasyon" olabilmesi olsa da yatırımı geleneksel bir girişimcilik çabasından daha kapsamlı bir şekilde planlamak ve araştırmak çok önemlidir.

İşletmeniz için kendi becerilerinizin ve hedeflerinizin bir değerlendirmesiyle başlayın. Franchise olanaklarını gözden geçirirken bunları aklınızda bulundurun. Franchising veren işletmenin bir tane yoksa, nedenini sorun ve işletmenin güvenilirliği konusunda endişelenin. Eğitim ve destek dahil olmak üzere, şirketin mali kayıtlarının kopyalarını ve satın alma fiyatı için tam olarak ne teklif edildiğine ilişkin yazılı ayrıntıları edinin. Diğer distribütörlerin neler olduğunu öğrenin ve mümkünse onlarla franchise'larının başarısı, ürün / hizmet kalitesi ve franchising verenin desteği hakkında konuşun. Ürünün / hizmetin potansiyelini aileniz ve arkadaşlarınızla test edin. Kendinize "Bu ürünü / hizmeti satın alır mıydım?" Diye sorun. Fakat bu durum Arçelik gibi büyük şirketlerde daha az geçerlidir. Markanın tanınmış olması, malın, ürünün kaliteli olması birçok franchising göre daha avantajlıdır.

 

Hem dağıtım hem de bayilik sözleşmelerinin geleneksel bir franchise sözleşmesinden daha kısa bir vadeye sahip olma eğiliminde olduğu unutulmamalıdır. Dağıtım ve bayilik anlaşmaları karşılıklı mutabakat ile yıllık bazda sık sık yenilenmektedir. Geleneksel bir franchise sözleşmesi normalde en az beş yılı kapsar. Bu durumun süresi değişiklik gösterebilir. Bayilik güvencesi bir malın satılma güvencesindir.

BAYİLİKLERİN FAYDALARI VE MALİYETLERİ

Distribütörlük ve bayilik işletmede farklılıklar vardır. Bir distribütörlük normalde bir bayiden daha pahalıya mal olur ve liderlik yeteneği ve temel iş becerileri hakkında daha iyi bilgi gerektirir. Büyük olasılıkla bir bayiden daha geniş bir bölgeye sahip olacak ve hatta birden fazla yere uzanabilir. Bir bayilik yerel olma eğilimindedir ve daha az başlangıç ​​sermayesi gerektirir. Bir bayi, çabalarını bir konumun yönetimi ve başarısına odaklayabilir. Bayi, bir distribütörle yakın çalışır, bu nedenle de bu ilişkiyi beslemesi için kendisine ödeme yapar. Son tahlilde, distribütörlük daha kazançlı olabilir; ancak farklı beceriler ve daha yüksek yatırımlar gerektirecektir. Fakat Arçelik bayilik sisteminde distribütörlük sistemi yoktur. Bu sayede mal direk firmadan, üretimden alınır ve ekstra maliyet ve aracı parası çıkartmaz.

 

Böylesine iki katmanlı bir kanala katılmanın başlıca faydası, taşınan ürünlerin marka değerinden ve markaların üreticiden alabileceği destekten gelir.

Arçelik Ürünleri Satışı         

Arçelik yılların beyaz eşya markası olarak Türkiye’de ve dünya çapında hizmet vermektedir. Ürünlerinin kaliteli olmasının yanında güvenilir bir firma olması hem tüketicileri hem de satıcıları Arçelik ürünlerini almaya teşvik etmektedir. Bir bayilik alırken en büyük korku Franchising bedelini karşılamak ve satış yapmaktır. Fakat Arçelik ürünleri her zaman satışa uygun ve belirli bir kitlesi olan geniş bir Pazar ağına sahip bir markadır. Güvenilir markaların bayiliklerini almak çeşitli şartlara sahip olmayı gerektirse de satış olanakları ve hizmet kalitesi sunarak kolay bir ticaret yapmayı sağlar.

Beyaz eşya sektörü genellikle düğün sezonlarında artış gösterir. Arçelik buzdolabı çeşitleri her kitleye ve zevke uygun modelleri ve fiyatları ile yeni evlenenlere hitap etmektedir. Uzun ömürlü yapısı ile çok tercih edilir. Bununla birlikte iklimlendirme sistemleri sunan Arçelik klima hem sıcak hem de soğuk iklimlerde çokça tercih edilmekte fiyat ve kalite uygunluğu ile birçok insanın gözde markasıdır.

Ev eşyası yenileyenler ve yeni evliler tarafından tercih edilen Arçelik yaz, kış belirli bir satış oranına sahip bir markadır. Arçelik bulaşık makinesi birçok markanın bulaşık makinesine göre çok tercih edilmekte ve güvenilmektedir. Arçelik sunduğu kaliteli hizmet ve uygun fiyatlar ile birçok satış imkânı bulunan bir markadır. Bundan dolayı Arçelik bayilik işlemi ile kazançlı ticaret imkânı sunar.

Arçelik Ürünleri Farkı

Bu beyaz eşyalar, israfı azaltmak, konforu artırmak, çürümüş yiyecekler gibi sağlık tehlikelerinden kaçınmamıza yardımcı olmak veya sadece başka şeyler yapmak için zamanımızı boşaltmak gibi bir dizi fayda sağlar. Ama aynı zamanda önemli çevresel etkileri de vardır ve beyaz eşya kullanırken ve seçerken bunları dikkate almak önemlidir.

Her evde genel işleri yapan çamaşır ve bulaşık makinesi önemli bir cihazdır. Bir çamaşır makinesi satın alırken ne kadar dayanıklı olduklarını, herhangi bir terslik olması durumunda ne kadar kolay tamir edilebileceklerini ve çevre dostu olup olmadıklarını düşünmek gerekir. Ucuz bir çamaşır makinesinin bu şartları yerine getirme oranı düşüktür. Dahası, daha çabuk bozulurlar, bu nedenle ilk satın alma işleminden tasarruf etmek, çok geçmeden değiştirme için ödeme yaptığınız anlamına gelebilir. Aynı durum kurutma makineleri içinde geçerlidir. Fakat Arçelik bulaşık makinesi bu şartları sağlar. Düşünmeden satın alabileceğiniz bir hizmet sunar.  Bütün ürünleri A plus enerji tasarrufu sağlar. Yeşil ve çevre dostu olduğu kadar ev ekonomisi dostudur. Aynı durum Arçelik kurutma makineleri içinde geçerlidir.

Yemek sever bir aileyseniz ve her gün yemek pişirmeyi seviyorsanız, ucuz bir fırın satın almak, mutfağınızdaki yemek zamanlarına çok fazla gereksiz stres ve ek saatler ekleyebilir, ki bu tabii ki kimse istemez. Arçelik fırın ile bütün kekler kabarır, yemekler stressiz pişer, özel zamanlama teknolojileri ile yemek yapmak sorunsuz bir hal alır.

Ucuz bir buzdolabı satın almak, ürünlerinizi yüksek kaliteli bir ürün kadar taze tutamayacağından, daha yüksek yiyecek alışveriş maliyetleri riskini taşıyabilir. Kaliteli bir buzdolabı seçerseniz, yıllarca dayanması garanti edilir, bozulmuş bir buzdolabı, hızlı bir onarım mümkün değilse çok fazla yiyecek israfı anlamına gelebilir. Arçelik buzdolapları yüksek koruması, gıdalar için özel dereceleri ve enerji tasarruflu özelliği ile doğru yatırım aracıdır. Ayrıca Arçelik servisleri hemen hemen her yerde bulunmakta ve hızlı bir tadilat süreci sunmaktadır.

Arçelik ürünleri, çok çeşitlidir. Her bütçeye uygun seçenekleri, her zevke uygun tasarımlar ve farklı seçenekleri ile hizmet sunmaktadır. Gelişmiş Arçelik servis ağı ile kullanıcıları kalite hizmeti uzun süte sunmaktadır.

Arçelik Bayilik Şartları

Arçelik bayilik şartları bulunmamaktadır. Birçok franchise imkânı sunan markanın yanı sıra hafif bir bayilik şartı sunar. Bu sayede hem bayilere hem de müşterileri daha çok hizmet vermeyi amaçlar. Birçok marka Avm içi satışları geçiş yapmaktadır. Fakat Arçelik bayilik şartları arasında herhangi bir  AVM içi şartı bulunmamaktadır. Hem Avm içi bayilik imkânı hem de yola kenarı bayilik imkanı sunmaktadır.

Arçelik bayisi olmak için gerekli olan dükkân, mekan büyüklüğü 120 metrekaredir. Arçelik bayilerinin konsepti aynı olmak zorundadır. Düzenlemeler standartlara göre sağlanmalıdır. Bayilik alanlar dükkanlarından farkı marka ürünler ya da farklı konsepte ürünler satamamaktadır. Sadece Arçelik ürünlerini ve Arçelik’in sunduğu ürünleri satabilmektedir.

Arçelik bayililerini düzenli olarak desteklemektedir. Reklam, personel, satış ve pazarlama gibi çeşitli alanlarda bayilerini destekler. Bayilik sunan bayiye yıllım kar marjından %15 verir. Fakat bu durum  bazı bayiler için %20 oranına çıkabilir. Arçelik bayileri kampanyalar düzenleyerek süreli olarak satış yapma imkanı sunar.  Arçelik bayisi olmak için bütçenin 2 milyon olması gerekir. İlk yatırım için 2 milyon franchise ücreti ve mal ücreti sağlanır. Arçelik bayilik şartları il, ilçe ve bölgeye göre düzenlenmektedir. Buna göre bayilik şartları artabilir veya azalabilir. Bunun yanında Arçelik bayisi olmak için bankaların kara listesine girmemek ve borcu olmaması gerekir. Ayrıca adli sicil kaydının temiz olması aranmaktadır. Yüz kızartıcı (hırsızlık), ahlaki suç kaydının olmaması gerekir.

Arçelik Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Arçelik bayisi olmak isteyen kişiler Arcelik.com internet sitesi üzerinden başvuru yapması gerekir. Veya Arçelik bayilik başvuru formu yazarak, başvuru formunu eksiksiz doldurulması gerekir. Referans, adres bilgileri, öğrenim durumu, iş bilgileri ve kişisel bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Bu bilgiler daha sonra genel merkez tarafından değerlendiril. Değerlendirme olumlu olması durumunda Arçelik genel merkezi bayi adayı ile iletişime geçer. İletişime geçmesi durumunda bayi görüşme için çağırır. Bu çağrı sırasında bazı evraklar ve belgeler istenebilir. Değerlendirmenin olumlu olması durumda genel merkezden bayilik açılacak bölge, dükkan incelenir, eğer olumlu olur ise bir ekip bayi içerisini düzenler. Ürünlerin yerleştirilmesi, raflar, bölmeler, boya gibi çeşitli işlemler yapılır. Ürünler Arçelik konseptine uygun biçimde yerleştirildikten sonra personel ve bayiye gerekli eğitim verir. Satış, muhasebe, reklam gibi çeşitli alanlarda bilgi verildiği gibi ürünlerin özellikleri hakkında da bayiye bilgi verir.

Arçelik bayisi genel merkeze bağlı kalarak satış yapar. Genel merkeze uygun kampanyalar düzenleyerek ürünleri satar. Eski ürünler satılmaması durumunda yeniler ile değiştirir veya ürün fiyati düşürür. Arçelik genel merkezi bayinin kazanmasını ve ticaret yapmasına olanak sağlar bu sayede kendi kazanırken müşterileri her yer ve her alanda Arçelik markasına ulaşır. Arçelik geniş servis ağı ile hem bayisini hem de müşterisi doğa bilecek sorunlara karşı korur. Ürünleri kalitelidir. Bozulmaz, sağlam ve dayanıklı yapısı ile bayisine ve müşterisine hizmet sunar. Sizde Arçelik bayisi olmak için iletişime geçebilir ve değerlendirme sürecine katılabilirsiniz.

Arçelik Firması ve Tarihi

Arçelik beyaz eşya firması 1955 yılında Vehbi Koç ve Lütfi Doruk aracılığı ile kurulmuştur. İlk Sütlüce’de hizmet vermeye başlamış. 1959 yılında ilk çamaşır makinesi üretirken, 1960 yılında ise ilk buzdolabı üretimini yaparak satışa sunmuştur. Üretici ve yerli bir firma olarak ülkesinde hizmet vermiş ve zaman içerisinde gelişmiştir.

1975 yılında Eskişehir’de buzdolabı, 1979 yılında İzmir’de elektrikli süpürge ve 1993 yılında Ankara’da bulaşık makinesi satışlarını ve üretimini yapmaya başlamışlardır.  1996 yılından itibaren Arçelik firması tüm patent müracaatlarının toplamda %10’unu elde etmeyi başarmıştır. 2004 yılında Avrupa Komisyonu tarafından ayarlanan enerji verimliliği konusunda yarışmaya katılarak büyük ödülü kazanmıştır. 2011 yılında ise Arçelik bayiliği Türkiye, Romanya, Rusya ve Çin ülkelerinde 11 tane üretim tesisi ve 10 markası ile 100’den fazla ülkeye üretim ve satış yapmaya başlamıştır. Arçelik firması yerli, milli ve köklü bir firmadır.

YorumlarNot: Yorumlarınızda: Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Bu firma için yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan sen ol!

Bayilik Başvurusu Yapanlar


İlk bayilik başvurusu yapan sen ol!

Bayilik İçin Başvur!