Çiğköftem Bayilik & Franchising Şartları

  • Çiğköftem
  • 0 Başvuran Sayısı
  • 541 Görüntülenme Sayısı
  • Bayilik İçin Başvur!


Ülke Türkiye Yer Seçimi Var
Kuruluş Yılı 1993 Şube Adet 6000+
Yatırım Bütçesi 25.000 TL Firma Yetkilisi Çiğköftem
Başlangıç Bedeli 16.000 Firma Mail info@cigkoftem.com
Ortalama Kâr Oranı - Firma Telefon 444 2 126
Firma Web Sitesi http://cigkoftem.com/franchise/

Türkiye’nin en fazla yurtdışı şubesine sahip gıda markası olan Çiğköftem, geliştirdiği “üretici bayilik” modeliyle dünya geneli şubelerinde günlük-taze-katkısız çiğköfte sunan tek markadır. Avrupa Vejetaryenler Birliği üyesi olarak 9 ülkede, 300’e yakın şubesiyle ödüllü lezzetlerini müşterilerine ulaştırmaktadır. Franchise sistemi ile yatırımcılarına kendi işini kurma fırsatı sunan Çiğköftem’in, çiğköfte bayilik sistemine dahil olmak için aşağıdaki yazıları okuyunuz

Neden Çiğköftem:

İsim hakkı, kar payı, banka teminatı yok !

Düşük yatırım bedeli!

Üretici bayilik modeli ile çok daha yüksek kar!

  • Çok kısa sürede yatırım geri dönüşü!
  • Kontrol ve işletme kolaylığı!
  • Sürekli eğitim desteği!
  • Etkili denetim sistemi!
  • Estetik ve dayanıklı konsept!
  • Lokasyon analizi!

Franchisee Olma Süreci:

Başvuru : Franchise talepleri; web sitesinden başvuru formu doldurularak ya da 444 2 126 nolu telefonla Çiğköftem Genel Merkezi’ne ulaştırılır.

Ön Görüşme: Franchisee adayı, tarafımıza ulaşan başvurusu doğrultusunda aranarak kendisi ve franchise düşündüğü bölge hakkında ön bilgi alınır.

Detaylı Görüşme: Alınan ön bilgiler doğrultusunda ilgili franchise bölge sorumlusu franchisee adayını arayarak genel merkeze davet eder yada telefon ile detaylı bilgilendirme yapar.

Fizibilite: Franchisee adayı ile yapılan detaylı görüşmenin ardından yeri hazır olan adaydan gerekli fotoğraflar istenerek ön değerlendirme yapılır. Gerekli görülen lokasyonlar franchise bölge sorumlusu tarafından yerinde incelenir ve yönetim kuruluna sunulur. Yönetim kurulu tarafından son değerlendirmesi yapılan lokasyon onaylandığı takdirde franchisee tarafından gerekli kiralama yada satın alma işlemleri tamamlanır. Yeri hazır olmayan adaylar aşağıda belirtilen kriterlere göre yer bularak franchise bölge sorumlusu ile iletişime geçer.

Yer Seçiminde Aranan Özellikler;

Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu caddeler, alışveriş merkezleri vb. gibi iş yapma potansiyeli yüksek olan bölgeler.

Dükkan şubeler, giriş katında olmalıdır. Satış alanı minimum 20 m2 olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 2,8 m olmalıdır.

Alışveriş merkezlerinde genellikle stand şeklinde hizmet verilmektedir. Stand alanları özellikle market katlarında tercih edilmekte olup minimum 6 m2’dir.

Sözleşme: Franchisee adayı ile onaylanan franchise noktası için sözleşme yapılır.

Projelendirme, Dekorasyon, Sevkiyat: Fizibilite sonucunda onaylanan franchise noktasının 3D ve 2D projesi Çiğköftem tarafından ücretsiz olarak hazırlanır. Franchisee adayı projeye uygun olarak gerekli tadilat işlerini yaptırır (boya, elektrik-su tesisat vs.)

Franchisee adayı, iç dekorasyon ekipmanları için (tabela – reklam malzemeleri, soğutucu dolap – tazgahlar vs.) anlaşmalı tedarikçilere yönlendirilir. Ekipmanların üretimi ve sevkiyatı franchisee adayı ile irtibatlı olarak Çiğköftem teknik personeli tarafından takip edilir.

Eğitim: Dekorasyon süreci devam ederken franchisee adayı ve personeli, en az 1 hafta İstanbul’da eğitim almaktadır. Açılış günü itibariyle de 1 hafta da şubede Çiğköftem uzman personeli eşliğinde kendi işletmesinde eğitim almaktadır. İstanbul’daki eğitim süresince konaklama ve yeme içme masrafları Çiğköftem tarafından karşılanmaktadır.

Açılış: Kurulumu yapılarak açılışa hazır hale getirilen franchise noktası belirlenen açılış gününde Çiğköftem uzman personeli eşliğinde satışa başlar. Açılış organizasyonu franchisee tarafından sağlanır.

Destekler: 200 Kg çiğköfte, lokasyon fizibilitesi, projelendirme, eğitim,  eğitim süresince konaklama ve yeme –içme, açılış itibariyle denetim vb. bir çok konuda destek verilmektedir.

Yatırım Şartları:

Franchise bedeli, banka teminatı yada aylık-yıllık ciro payı alınmamaktadır.

Açılacak olan şubenin kurulum paketi (çiğköfte dolabı, çalışma tezgahları, evye, tabela- reklam malzemeleri, ambalaj malzemeleri ve kurumsal malzemelerden oluşmaktadır) bedeli 16.000 TL’den başlayıp, metrekare ve konsepte göre değişmektedir.

Not: Yukarıdaki şartlar Türkiye için geçerli olup destekler ve yatırım maliyeti ülkeye göre değişmektedir.

İletişim:

Detaylı bilgi için 444 2 126 yada info@cigkoftem.com ‘dan Franchise Departmanı’na ulaşabilirsiniz.

YorumlarNot: Yorumlarınızda: Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Bu firma için yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan sen ol!

Bayilik Başvurusu Yapanlar


İlk bayilik başvurusu yapan sen ol!

Bayilik İçin Başvur!