Girişimci Kurye İş İlanları Bayilik & Franchising Şartları


Ülke Türkiye Yer Seçimi Tüm Türkiye
Kuruluş Yılı 20000 Şube Adet 81
Yatırım Bütçesi 0 TL Firma Yetkilisi
Başlangıç Bedeli 0 Firma Mail
Ortalama Kâr Oranı %90 Firma Telefon
Firma Web Sitesi

GİRİŞİMCİ KURYE İLE KENDİ İŞİNİN PATRONU OL

 Günümüzde çeşitli nedenlerden dolayı e- ticaret hızlı bir artış yaşanmıştır. Kırtasiye, mobilya, gıda, giyim ve benzeri birçok kategoride e- ticaret hızlı bir artış içerisindedir. E- ticaretteki bu artış çeşitli iş dallarının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Yeni iş dallarının ortaya çıkması, e- ticareti daha çok tercih edilmesine sebep olmuştur. Özellikle girişimci kurye projesi olarak ortaya çıkan yeni iş dalı sunulmaktadır. Bu iş dalı, geleceğin meslekleri arasında sayılırken kısmı olarak kendi işinin patronu olma fırsatını vermesidir.  Yeni iş dalı hakkında daha çok detay vermek gerekir ise girişimci kurye, olarak adlandıran kendi aracına sahip bireylerin kurye dağıtması ve gelir elde etmesidir. Bu işin avantajı belirli bir mesai saati olmadan eldeki kuryeleri dağıttıktan sonra serbest olmasıdır. Bu iş herkesin kendi işinin patronu olma fırsatı sunar.

girisimci kurye

Girişimci Kurye İş alanı

Geleceğin mesleği arasında arasın da yer alan girişimci kuryeciler çeşitli alanlarda ve çeşitli firmalarda iş bulabilirler. Özellikle internet satışları yüksek olan hepsi burada ve trendyol gibi büyük çaplı te ticaret siteleri yeni kuryeler arayışına girmişlerdir. Bunun en büyük nedenleri var olan kargo şirketlerinin taleplere karşılık verememesi ve zaman bakımından istenilen performansı sağlayamamasıdır. Özellikle araçlı kurye olarak da geçen bu iş dalı büyük ilgi görmektedir.

Araçlı kuryelerin bu kadar ilgi görmesi özellikle merkezi bölge yönetimi olmasıdır. Merkezi bölge yönetimi bir ilin ve ilçeleri dağıtımını, yollarını ve trafik durumunu en iyi orada yaşayan insanın bilmesidir. Genel kuryeler dağıtıma çıktıkları vakit, belirli bölgeyi dağıtmak durumunda kalırlar, merkezden aldıkları ürünleri önce şubeye sonrasında dağıtım yerlerine göre dağıtmaktadırlar. Buda uzun süre bekletmektedirler ve kargo işini yavaşlatmaktadır. Özellikle artışlardan ötürü yavaşlayan kargo şirketleri yerine kendi araçlı kurye ekiplerini oluşturmak satış memnuniyeti açısından büyük önem taşır. Sizde kendi işinizi yapmak istiyorsanız, geleceğin mesleği olan dağıtım işine yönelebilirsiniz.

  Kargo Taşıma İşi İçin Gerekenler

Kargo taşıma işi için gerekli bazı noktalar vardır. Bunlar firmalara göre değişiklik gösterseler de genel hatları ile aynı özelliklere sahiptir. Kargo taşıma için gerekli olan bazı noktalar şunlardır.

 • Araca sahip olmak.
 • B sınıfı ehliyeti olması ve SCR belgesi olması.
 • Ekip çalışmasına uygun.
 • İşlerini düzenli yapan.
 • İletişim beceri yüksek.

Gibi çeşitli özellikler aranmaktadır. Birçok iş ilanına göre daha az şartları bulunmaktadır. Geleceğin mesleğinde rekabetin az olması, iş ilanlarının çeşitliklerini etkilemektedir. Bu özellikler firmalara göre değişiklik göstermektedir. Bazı firmalar, araçları kendileri temin ederken bazıları araç sahibi olmayı koşul koyar. Ayrıca araç sahibi olunan durumlarda araçların yaşları, trafik sigortası ve muayenesi yapılmış olması şartını koyar. Bunların dışında ekip çalışma yatkın olması beklenir bunun için haberleşme, rapor verme gibi işlemleri yapabilmelidir. İletişim becerisi yüksek olması gerekir çünkü kargo teslim etmeye gittikleri zaman alıcıya güler yüzlü teslimat yapılması önemlidir. Kargo şirketlerinde yaşanan ürüne zarar verme ve istenmeyen davranışlar, nezaket kurallarına aykırı davranışlar şirket tarafından hoş karşılanmaması şirketlerin kendi kargolarına yönelmesinde önemli rol oynadı.  Kargo taşıma için gerekli olan özellikler bunlardır.

 

Hangi Firmalarda Çalışılabilir?

Yeni iş dalında çalışmak isteyen birçok insan hangi firma ile çalışmanın daha doğru olacağını ve hangi firmalarının kargo dağıtım işi için arayışta bulunduğuna dair arayış içeresindedir. Bu arayışı şöyle bitirmek yerinde olur. Girişimci kurye projesi birçok kargo firması tarafından talep edilen bir projedir. E- ticaret sitelerinin yanı sıra çeşitli kargo firmaları, kendi aracıyla veya temin edilen araç ile dağıtım yapabilecek kişiler aramaktadır.  Yeni iş dalı bitmeyen ve tükenmeyen bir iştir. Çünkü artık internet alışverişi hızla artmış, insanlar taze sebze ve meyvelerini bile kurye yardımı ile almaktadır. Bundan dolayı marketler, kargo firmaları, e-ticaret firmaları, kitapçılar, kişisel kurye servisleri aramaktadır.

Hepsi Jet Kargo Başvuru

Trendyol Kargo Taşıma İşi

Trendyol kargo taşıma işi olarak bilinen, Trendyol firmasının kendi kargo ekibini kurmasıdır. Daha hızlı ve güvenli taşıma imkânı sunan bu sistem sayesinde birçok müşteri aldığı hizmetten memulün kalmakta bu sayede daha çok sipariş vermektedir.  Trendyol Express kendi araçları olan kişilere kendi işlerini kurma imkânı sunmaktadır. Kendi araçları ile kargo dağıtımı yapmaktadır. Dağıttı kargoya göre para kazanma imkânı sağlar.

 Motorlu Taşıt ile Kurye

Motorlu taşıt ile kurye taşıma işi aslında çok fazla tercih edilen ve kullanılan bir yöntemdir. Çok bilinmiyor olsa da motorlu kurye araçlı kuryeye göre daha uzun süredir kullanılmaktır. Günümüzde motorlu taşıt ve araç kuryesini birlikte kullanan getir kurye uygulama üzerinden sipariş verilen ürünlerin müşteriye ulaştırılması sağlar. Motorlu kurye kullandığı gibi araçlı kuryede yer yer tercih etmektedir. Bununla birlikte aranan özellikler arasında araç sahibi olmak gerekir. Bundan dolayı motorunuz ya da kargo taşımaya uygun aracınız olması gerekir. Getir Kurye sayesinde dilerseniz iş dilerseniz ek iş yapabilirsiniz.

A101 Kurye

Evlere servisin ve internet alışverişine ayak uydurun mağazaların arasında A101 gelmektedir. Birçok il ve ilçede çeşitli sayılarda marketleri olan bir firmadır. Çok fazla marketinin her ilde olması hızlı teslimat sağlar. Market çalışanlarından ayrı olarak A101 kurye imkânı ile hem hızlı teslimat sağlarken hem de yeni iş olanakları sunar. Geleceğin mesleğini yaratmaya birçok market dahil olmuştur. Bunlardan biride Migros marketleridir. Migros sanal market uygulaması ile çeşitleri ürünleri istenilen saat diliminde eve teslimat yapmaktadır. Özellikle indirimleri sayesinde internet alışverişe teşvikte bulunmaktadır. Migros sanal market kurye ise yeni iş kapısı sunmaktadır. Çeşitli indirim zamanları ile kargo akışını hızlandırmakta ve sipariş yoğunluğunu sağlayarak kuryenin prim yapmasını sağlamaktadır.

Girişimci kurye iş ilanları

Kurye İşi Karlı Mı?

Öncelikle insanlar bir işe girerken işin devamlılığını düşünür, doğal olarak her işte olduğu gibi güzel bir kazanç ve kar bekler. Verdiği emeğin karşılığını almak herkesin hakkı bu durumda işin karlı olup olmadığını sorgulamak herkesin hakkı. Lakin günümüzde e ticaret oranı giderek artmaktadır. Özellikle nakit dışı ödeme sistemine izin vermesi, fazla seçenek olması, ayrıca evden çıkmadan alışveriş yapabilme imkanı vermesi birçok kullanıcı tarafından özellikle seçilmektedir. Artan paketleme ve taşıma ihtiyacına yetişmek kargo şirketlerini aştı lakin yatırım yaparak genişletmekte onlarında bütçesi aştı. Bundan dolayı yeni bir iş kolu olarak Hepsi jet gibi çeşitli küçük kargolar ortaya çıktı.

E- Ticaret Neden Fazla

Özellikle şu iki soru insanların aklında bulunmaktadır. İlk soru e- ticaretin neden bu kadar talep görmesi ikinci soru ise ne kadar süre daha bu artışın devam edeceğidir. Artışın ne kadar süreceği tahmin edilemez olsa da e-ticaret uzun yıllar boyunca bizim hayatımızda belirli bir kitle ile devam edeceği kesin. İşin korkulan yani ise esnafların, dükkanların kapatılarak tamamen e ticarete yönelik depo özelliği taşıması.  Buna ayak uydurun birçok firma olduğu gibi birçok farklı firma ise mağaza açmanın gereksiz masraflı olduğu yakın zamanda internet üzerinden satış yapacağını duyurdu.

Bu durum esnafları ve mağaza sahiplerini internet pazarında yerini alarak sanal pazara katılmasını sağladı. Geleceğe yatırım olarak sanal mağaza açan birçok firma normal satışlarından daha fazla satış yapmaktadır.  Bunun birçok avantajı vardır. E– ticaretin veya internet satışının avantajları nelerdir?

 Alıcıya sunduğu imkanlar;

 •  Çeşitli indirim imkanları sayesinde kullanıcıya uygun fiyat sunar.
 • Birçok ilde ve ilçede satış mağazası bulunmayan firmaların ürünlerine erişim sağlar.
 • Ürün çeşitliği sunar.
 • Gündelik hayatı kolaylaştırır.
 • Kolay alışveriş sağlar, evde otururken veya işte alışveriş yapabilir.

Satıcıya sunduğu imkânlar;

 • İş imkânı sağlar.
 • E- Pazar sayesinde mağaza masrafı sunmaz.
 • Çeşitli banka ve kurumlar e- ticareti destekler ve yeni iş kolları ve imkanları sunar.
 • Devlet destekli teknoloji projeleri arasında yer alır.
 • Çeşitli kampanyalar ile satışını artırır.

 

E- ticaret alıcıya ve satıcıya çok fazla imkan sunar. Mağaza personeli yerine evde çalışabilecek birçok personel alma imkânı sunar. Kurye imkanı sunar. Çeşitli iş dallarını normal çalışma imkanlarının çok daha rahatına çalışan alabilir ve çalıştırabilirsiniz. E-ticaret farklı alanlarda kolay iş imkanı sunduğu gibi uygun fiyatlı alışveriş imkanı sunar. Bundan dolayı e-ticaret hızla artmakta ve artış hızı uzun vadede devam edeceği ön görülmektedir.  Hepsi jet gibi çeşitli çeşitli kuryeler sayesinde daha hızlı alışveriş daha fazla imkan sağlamaktadır.

Girişimci kurye kargo taşıma işi

Hangi Firmalar Özel Kurye İmkânı Sağlar?

En bilindik firmalar arasında Trendyol gelmektedir. Trendyol sanal pazarda diğer firmalar arasında öncü konumda olmasıyla bilinen bir alandır. Alıcı ile satışı arasında köprü oluşturan Trendyol büyük pazarda yerini koruyabilmek için Tendyol Express ile kullanıcılarını memülun etmeyi amaçlamıştır. Gelişen satış alanı ve satıcıları ile birlikte Trendyol kurye işine girerek hızlı teslimat sağlamıştır.

Trendyoldan sonra gelen diğer bir kurye iş imkanı ise Hepsiburada taşıyıcı ol kampanyasıdır.  Hepsi burada kurye alarak kendi siparişlerini hızlandırmayı ve pazarda yerini korumayı amaçlamıştır. Hepsi burada çeşitli kampanya dönemlerinde çok fazla satış imkanı sunan bir firmadır. Bu ticaret sitelerinin kampanya haftalarında kargo şirketleri sıkışarak geç teslimatlar yapmakta bundan dolayı siparişler aksamaktadır. Normal kargo göndermenin bile zor olduğu indirim haftalarının yükünü kaldıramayan kargo şirketlerinin yerine hepsiexpress taşıyıcı ol imkanları geçmiştir. Diğer firma ise temiz mamadır. Temiz mama kedi, köpek maması satan bir sitedir. Normalde genel kargo firmaları ile çalışmakta iken artık yavaş yavaş kendi kargo ekibini kurmaktadır. Bunların en önemli nedeni kargo firmaların talepleri karşılayamaması, kargoları istenmeyen şartlarda taşıması ve ücretleridir.

Kargo firması ile anlaşma yapan firmaların, belirli bir kota üzerindendir. Kota sorunu her firmanın kendi kuryesini kurmanın daha avantajlı olduğunu düşündürmektedir. Buda araçlı kurye talebini artırmaktadır. Kurye ihtiyacı olan diğer bir firma ise N11’dır. Satış oranları yüksek firmalar arasında yer alır.

Kargo taşıma işi

 Kişisel Kurye Nedir?

Bu firmaların dışında kişisel kurye hizmeti sunulmaktadır. Çeşitli firmalara bağlı olarak çalışan araçlı ve motorlu kuryeler müşteri talebine göre yönlendirilir. Kişisel kuryeler sürekli satış yapmayan bir müşterinin özel eşya, dosya ve paketlerini bir yere taşınmasıdır. İnternet üzerinden bir site aracı ile müşteri kurye talep eder. Aradığı kuryenin taşıyacağı paket büyüklüğüne göre araç ya da motor olarak belirler. Bu işlemden sonra ödeme alınır ve uygun kurye yollanır. Kurye paketi teslim eder. Bu şekilde part- time olabileceği gibi sürekli bir iş olarak ele alınabilir. Talep ve imkanlar koşulunda kurye işlemi zamanı belirlenir. Çeşitli müşterilerin özel paketleri, dosyaları taşınır.

Çok bilinmese de günümüzde oldukça yaygın olan bu kurye işi genellikle belirli bir iş insanlarına hitap eder. Bu iş aynı zamanda çiçekçiler tarafından da kullanılır. Özellikle önemli günlerde artan çiçek ve hediye talebini hızlı kuryeler ile karşılar. Çiçekçiler iş yoğunluğuna göre kişisel kurye çağırabilir. Araçlı kurye olabileceği gibi sistem özel araç zimmetliye de bilir. Kişisel kurye olmak için sürücü belgeniniz olması gerekir. Ayrıca iş durumunun gerektiği yükümlülükleri alabilecek durumda olmanız gerekir.

 Nereden Başvuru Yapabilirim?

Başvuru yapmadan önce bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri başvuracağınız işin şartlarıdır. Bazı firmalar aylık belirli bir paket sayısı koyar. Buda aylık belirli bir kaçan alt limit sunar. Bazı firmalar ise direk maaş ve üstüne prim sayar. Bunun dışında bölgeye ve işe göre prim usulü çalışma imkânı sunanda firmalar vardır. Bu şartları öncelikle konuşmanız lazım.

Diğer önemli bir husus yukarıda bahsedilen belgelerin ve imkanların olmasıdır. Yani iş eğer araç istiyor ise aracınız motor istiyor ise motorunuzun olmasıdır. Ve tabi ki ehliyet eğer ehliyetiniz yok ise başvurulmayın. Bunların yanında bazı firmaların araç verdiğinizde unutmayın.

Ayrıca bu iş sadece size iş imkanı değil aynı zamanda şirket kurup bir ekip ile çalışma imkanı ve büyüme imkanı sunar. Bu sayede kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Firmaların çoğu sadece sadece kendi ürünlerinizi taşımanız konusunda baskı yapmaz buda farklı firmalar ile çalışma imkanı sunar.

Şirket sayesinde kitap gibi kargo firmalarını alabilir onların dağıtımı yapabilir ya da şube olarak gelen müşteriye verebilirsiniz. Ayrıca yurtiçi kargo dükkânı ve şirketi olan kişilere merkez şube olma imkanı sunuyor. Yurtiçi kargonun merkez şubesi olup aynı zamanda trendyoll Express taşıyıcı olabilirsiniz. Bu sayede birçok alana hizmet verebilir, gerekirse ekibiniz ile kendi şirketinizi yönetebilirsiniz.

Amaç sadece güzel taşıma hizmeti sunmak. Eğer aranan niteliklere sahipseniz ve yeni bir iş kurma hayaliniz var ise ufak yatırımlar ile taşıyıcı olabilirsiniz. Bu sayede kendi işiniz patronu olurken aynı zamanda kazanç sağlayabilirsiniz. Bu kazanç ilerleyen vadede artacak ve e-ticaret hızı ile birlikte büyüyecektir. Aşağıdaki linklerden çeşitli firmalara başvuru yapabilirsiniz.

 Trendyol Express

https://trendyolexpress.com/tasiyici-ol

Hepsi Jet

https://www.hepsijet.com/sikca-sorulan-sorular

Migros Kurye

https://basvuru.migros.com.tr/

Fiyuu Esnaf Kurye

https://sites.google.com/fiyuu.com.tr/fiyuu-esnaf-kurye?gclid=Cj0KCQjwk8b7BRCaARIsAARRTL7FzaZ2VoulngfBF64xXH3Gg2iaCeNQl3-LCtjQwJYLm6dRCprVTu0aAjFsEALw_wcB

MNG Kargo Girişimci Kurye

https://www.mngkargo.com.tr/icerik/girisimci-kurye-basvuru-formu

Yurtiçi Kargo Kendi İşinin Patronu Ol

https://www.yurticikargo.com/tr/kendi-isinin-patronu-olmak-isteyenler-icin-yeni-projeler-yolda

Posta Kargo

https://www.postakurye.com/form.php

Kargoist

https://www.kargoist.com/tr/Form/kurye-basvuru-formu

YkPlus

https://www.ykplus.info/

Gibi çeşitli firmalar bazen araçları kendi temin ederek bazen ise araç sahiplerine girişimci kurye olma imkanı sunar. Linklerden başvuru yapabilir, yeni projenize adımlar atabilirsiniz. Gelişen satış imkanları ile geleceğin mesleğine kendi işinizi kurarak atılabilir, gelişme ve büyüme imkanı sahibi olabilirsiniz. Bitmeyen internet pazarı birçok insana iş kapıları açmaya devam etmektedir.

 Başvuru Sonuçları Ne Zaman Gelir?

Firmaların kendi kargo şirketlerini kurmasındaki en büyük kargocuların taleplere yetişememesiydi. Firmaların kendi kargo şirketlerine artan talebinde imkanı boyunca alım yapmaktıdırlar. İnsanların hızlı teslimat istekleri ve şikayetleri firmaları yönlendirir. Bundan dolayı genellikle hızlı dönüş sağlansa da özellikle kampanya dönemlerinde veya sonrasında hızlı alımlar yapılmaktadır. Trendyoll Express sayesinde şikayetleri azalmış bundan dolayı kurye şirketine önem vermektedir. Başvuru yapmadan önce başvuru şartlarını sağlamayı unutmayınız. Hepsi Jet ile hızlı teslimat ekibine katılabilmek için şartlarını sağlamayı unutmayın.

Kurye firmanız ile geleceğim mesleğine yatırım yapın. Güncel meslekler ile kalıcı bir iş hayatı sizi bekliyor. Geleceğin mesleklerine uyum sağlamak hem kalıcı hem de sürekli iş imkanı sağlar. Kazanmak ve kazandırmak için geleceğin mesleklerine uyum sağlayın ve kendi işinizin patronu olun.

YorumlarNot: Yorumlarınızda: Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Bu firma için yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan sen ol!

Bayilik Başvurusu Yapanlar


A*** D*** 6 Ekim 2020 Salı
Kasalı motorsiklet ile diyarbakırda dağıtım ağını kurabilirdim 053159881**