Wemax Oto Bakım Ürünleri Bayilik & Franchising Şartları

  • Wemax Oto Bakım Ürünleri
  • 6 Başvuran Sayısı
  • 270 Görüntülenme Sayısı
  • Bayilik İçin Başvur!


Ülke Türkiye Yer Seçimi -
Kuruluş Yılı 1993 Şube Adet 24
Yatırım Bütçesi 10000 TL Firma Yetkilisi Serkan Uluhan
Başlangıç Bedeli 10000 Firma Mail info@wemax.com.tr
Ortalama Kâr Oranı - Firma Telefon 0532 425 28 15
Firma Web Sitesi www.wemax.com.tr

Hakkında

Neden WEMAX ? Türkiye pazarının sektördeki gelişimini fark eden,Üstün WEMAX ürünleri,Alman Teknolojisi ile Yüksek Kalite ve Uygun Fiyat Stratejisini birleştirerek,pazardaki yerini her geçen gün sağlamlaştırmaktadır.Türkiye'de üretilmekte olan WEMAX, otomobillerin genel temizlik ile bakım ve korunmasında ihtiyaç duyulan güvenilir,yüksek kaliteli ürünler geliştirir. Ürünlerinde kullanıcıların, otomobillerin ve çevrenin korunmasını birinci öncelik sayar. Marka değerine inanan kullanıcılarımızla bilinçli tüketici profili oluşturmak misyonunu benimsemiştir. Ürün profilini oto bakım ve temizlik ürünleri oluşturmakta olup Türkiye pazarında eksikliği duyulan değişmeyen yüksek kalite ve uygun fiyat hedefini yakalamıştır. Oto yıkama ve kuaför hizmeti veren kuruluşların talep ettiği tüm ürünleri kapsayan geniş ürün yelpazesine sahiptir. %100 kullanıcı memnuniyeti kalıcı bir müşteri profili sağlar. Geniş ürün çeşitleri ve müşteri memnuniyetini yakalayan ürünleri tanıtım ve satış kolaylığı sağlar.

 

 

 


WEMAX Ürünleri

 


1-Fırçasız, cilalı oto yıkama köpüğü

 


Profesyonel yıkamalarda kullanıma uygundur. Fırça kullanımına gerek kalmadan yıkama yapar. Güçlü formülü sayesinde kısa sürede yıkama yaparak tasarruf sağlar. Yoğun cila ve boya koruma maddeleri içerir.
Antistatik ve su itici özelliğe sahiptir.Her araçta güvenle kullanılabilir. Renk ve leke bırakmaz.Konsantre ve ekonomik bir üründür.
Uygulama:
Homojen bir karışım için hazneye önce 1/60 oranında ürün eklenir sonra su ile seyreltilir.
1/60 oranında seyreltilerek kullanıma hazırlanan ürün, basınçlı püskürtme tankları vasıtasıyla temizlenecek araca aşağıdan yukarıya doğru ve tüm yüzeylere temas edecek şekilde uygulanır. Püskürtme pompası 5 ile 6 barda kullanılmalıdır. Yoğun kirli bölgelere ikinci tabakanın uygulanması tavsiye edilir. Uygulama sonrası 30-60 sn. beklenir, ilk başladığınız yerden ve yukarı aşağı doğru basınçlı su ile yüzey üzerinde kimyasal ürün bırakmadan yıkanır ve durulanır. Durulamada su basıncı 130-180 bar aralığında olmalıdır.

 

Köpük Ayarı:
Ürün köpük ayarlıdır. Yoğun yada akıcı köpük elde etmek için cihazınızın basınç ve tabanca akış vanalarından dengeli ayarlama yapılabilir. Tüm köpük şampuanlarda akıcı köpüğün daha yoğun temizleme gücüne sahip olduğu unutulmamalıdır.

 

Seyreltme Oranları:
60 lt. basınçlı püskürtme tankına 1 litre
90 lt. basınçlı püskürtme tankına 1,5 litre

 

 

 

 

 

2-Lastik parlatıcı

 

 

 

WEMAX Lastik parlatıcı özel formülü ile lastiklere kalıcı ıslak görünüm kazandırır. Lastikleri güneşin zararlı U.V. ışınlarından korurken aynı zamanda derinlemesine nemlendirerek çatlamaları engeller. Lastiklerin ömrünü uzatırken mükemmel kalıcı bir parlaklık sağlar. Naturel yapısı lastiğin doğal kauçuk yapısıyla uyumludur.Bu sayede lastiğin doğal siyahlığını geri kazandırır. Boya içermez. Kahverengileşme ve akmalara engel olur.

 

Uygulama:
Yeterli miktarda ürün sprey şişesi yada temiz bir sünger yardımı ile kuru lastiğe uygulanır. Yol ve hava şartlarına bağlı olarak 3-7 gün etkisini sürdürür.

 

3-Jant temizleyici

 

WEMAX Jant temizleyici solüsyon alkali karakterde solvent ve asit bazlı kimyasallar içermeyen bir yağ ve kir çözücüdür. Jant yüzeyinde biriken balata atıkları ile bu atıklarla birleşerek jant yüzeyine yapışan çamur ve yağların hızlı temizliği için kullanılır. Alaşımlı ve çelik jantlar ile alüminyum jantlarda ve plastik jant kapaklarında kullanımı uygundur.Jantın temizliğini sağlarken orjinal parlaklığını geri kazanmasına yardımcı olur.Kirliliğin durumuna göre 1/1 birimden 1/3 birime kadar su ile seyreltilip kullanılır.

 

Uygulama:
Soğuk ve kuru janta uygun mesafeden sprey şişesi ile uygulayınız 1 dakika bekleyiniz sonra basınçlı su ile durulayınız.

 

4-Motor temizleyici

 

 

 

WEMAX motor temizleyici solvent içermeyen ve asidik olmayan alkali bir üründür. Yanıcı, parlayıcı ve uçucu kimyasallar içermez. WEMAX motor temizleyici motor bloklarını ve diğer aksamlarında biriken yağ ve kirleri alkali yapısı ile kolayca temizler. Biyolojik olarak parçalanabilir, su bazlıdır, yanıcı ve uçucu değildir. Motor bloklarında ve diğer aksamlar üzerinde bulunan motor yağının çeşitli kir ve kalıntılarının temizlenmesinde kullanılır. Yüzeye derinlemesine nüfuz ederek yağ, kir ve gres kalıntılarını temizler.Kirliliğin durumuna göre 1/1 birimden 1/3 birime kadar su ile seyreltilip kullanılır.

 

Uygulama:
Uygun sprey tabancası ile püskürtme yöntemi ile ya da silme, fırçalama, yöntemlerinden birisi ile uygulanır.Uygulamadan bir kaç dakika sonra basınçlı su ile durulanır. Sıcak su ile yapılan uygulamalarda daha iyi sonuç elde edilir.

 

5-Detay temizlik solüsyonu

 


WEMAX Detay temizlik ürünü özel formülü ile otomobillerin genel temizliğini derinlemesine yapmanızı sağlarken hijyenik yapısı ile de aracınıza sağlık katar. Solvent içermez su bazlı hoş kokuludur. Tüm yüzeylerle uyumludur.

 

Uygulama:

 

Kirliliğin durumuna göre 1/1 birimden 1/8 birime kadar su ile seyreltilip kullanılır. Otomobilin, koltukları,
halıları, paspasları ve bagajı vakumla temizledikten sonra ön torpido, enstrüman panosu, direksiyon, kapı fitilleri, hava kanal ızgaraları, vites konsolu ve kapı döşemeleri gibi alanlar detay temizlik ürünüyle silinir.

 

6-Hızlı cila

 


WEMAX Hızlı Cila, otomobillere hızlı bir parlaklık kazandıran natürel ve silikon yağlar içeren kompleks yapıda bir üründür. Araç üzerinde koruyucu parlak bir tabaka oluşturur. Bu tabaka dış etkenlerden kaynaklanan kimyasal atıkların (kuş pislikleri, reçine, petrol atıkları v.b.) araç boyasına ulaşmasını engelleyen bir bariyer vazifesi görür.

 

Uygulama:
1 birim WEMAX hızlı cila 2 birim kadar seyreltilerek kullanılabilir. Ön temizliği yapılmış otomobile, sprey şişesi ile uygun mesafeden pulvarize edilerek uygulanır. Mikrofiber bezle silinerek parlatılır.

 

 

 

7-Oto parfümü

 

WEMAX oto parfümü aracınıza hoş bir koku verir. Kullanıldığı alanlarda kalıcı ve ferahlatıcı bir ortam oluşturur.Kötü kokuları ve sigara dumanı kalıntılarını deoderize ederek ortamdan uzaklaştırır. Anti alerjik yapısı ve geniş beğeni sağlayan kokusu ile yapılan temizliğin fark edilmesini sağlar.

 

8-Oto bakım sütü

 

WEMAX torpido sütü ile;torpido,tampon,kapı ve tavan panelleri,vinil ve plastiklerin temizlenip yenilenmesi için geliştirilmiş olup,Antistatik özel formül ile tozlanmayı geciktirir ve parlatır. Aracınıza eşsiz bir kokpit görüntü verir ve dış yüzeyinde bulunan plastik,vinil aksamların renklerini mükemmelleştirerek parlak bir görünüme kavuşturur.Torpidonuzun zararlı güneş ışınlarından etkilenip çatlamasını ve formunu katbetmesini engeller.Aracınızın ve vinil yüzeylerini temizlemenin, parlatmanın ve korumanın mükemmel yoludur.

 

Uygulama: 

 

WEMAX Torpido Parlatıcı Spreyi "15 cm" uzaklıktan uygulanacak bölgeye sıktıktan sonra mikrofiber bez ile yada oto sünderi ile alana yayınız.İdeal görüntü için uygulamayı haftada 1 kez tekrarlayınız. 
Uyarı: 
· Göze temasından kaçınız. 
· Göze temasında bol su ile 15 dk yıkayınınız.
· Yutulması halinde kusturmayınız.Derhal doktora başvurup tıbbi yardım alınız. 
· Çocuklardan uzak tutunuz.

 

WEMAX Hedef Kitlesi

 

WEMAX oto bakım ve yıkama sektöründe ihtiyaç duyulan ürünleri yüksek kalitede tek bir çatı altında toplamaktadır. Oto yıkama ve Oto bakım hizmetleri yurt ve dünya genelinde,araçların sürekli artışıyla doğru orantıda hedef yükselten bir kitleye sahiptir.Biz kullanıcılar olarak çok iyi biliyoruz ki,araçlarımız sürekli kirlenir ve temizlik ihtiyacı oluşur.Oto yıkama istasyonları bu ihtiyaçların giderilmesi için birden fazla oto bakım ürününe ihtiyaç duymaktadır.WEMAX ailesi, sektörün yoğun çalışma şartlarına uyum sağlayabilecek yüksek kalite standartları ile tüm ihtiyaçların güvenilir  bir şekilde giderilmesini karışılamaktadır.Oto yıkama istasyonları,benzin istasyonları, tır ve lojistik parkları,kamu araçlarının yıkandığı merkezler,oto tamir servisleri,oto galerileri ,belediyeler genel müşteri portföyümüzü oluşturur ve bu anlamda hedef kitlelerine ulaşmak ve en iyi hizmeti vermek satış bayilerimizin asıl olan görevidir.

 


WEMAX Bayisine Nasıl ve Ne Kadar Kazandırıyor ?

 

Oto yıkama istasyonu ve oto bakım kuaförleri tüm WEMAX ürünlerini kullanır. 

 

Sırayla gözden geçirelim;

 

- Aracın dışı Fırçasız cilalı oto yıkama şampuanı (KÖPÜK) ile yıkanır.

 

- Jant temizleme ürünü ile araç jantları temizlenir.

 

- Lastikler parlatılır.

 

- Aracın iç konumununun kirliğine bağlı olarak Detay temizliği yapılır.

 

- Gerekiyorsa motor temizliği ve yıkaması yapılır.

 

- Torpido ve plastik aksamlar parlatılır.

 

- Kesinlikle oto parfümü kullanılır.

 

 

 

Yukarıda belirtilen temizlik aşamalarının,her birinde ayrı ayrı ürünler kullanılır.

 

 

 

En çok kullanılan ürünümüz olan; Fırçasız Cilalı Oto Yıkama Köpüğü üzerinden satış aritmetiği yapacak olursak,

 

- Bir yıkama istasyonunun ortalama aylık 4 bidon köpük tükettiğini düşünelim (10 bidondan fazla  tüketen işletmelerde bulunmaktadır)

 

- Minumum 20 TL kar payı ile 50 adet müşteri ile çalıştığımızı varsayalım.

 

- Köpük miktarı (4) bidon x minimum kar payı (20) TL x müşteri sayısı (50)  Adet = KAZANÇ (4.000)TL formülü ile yola çıkarsak.

 

- Bir ayda sadece tek bir üründen (KÖPÜK) 4.000.-TL para kazanmak kesinlikle mümkün ve diğer ürünleri de bu matematiğe ekleyecek olursak, iyi bir bayinin aylık gelirinin 10.000.-TL yi bulması hayalci bi yaklaşım olamaz.

 

Rakamlar ulaşılabilir olmanın yanında çok rahat geçilebilecek oranda hesaplanmış olup mevcut bayilerimizin fiili rakamlarından yararlanılmıştır.

WEMAX Bayi Desteği

 

- Ürünlerimizin özellikleri ve içerikleri hakkında gerekli bilgilerin sizlere aktarılmasını sağlıyoruz.

 

- Çalışılacak müşterilerin ve satış ağının oluşturulmasında yardımcı oluyoruz.

 

- Bayilik başlangıcında numune desteğinde bulunup sizleri piyasaya hazır hale getiriyoruz.

 

- Ürünleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sizlere ulaştırıp müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz.

 

- WEMAX merkezden yapılıcak tüm satışlar,hangi bayinin bölgesindeyse o satış direkt olarak bayiye yönlendirilecektir.

 

- Şunu unutmayalım ki sizler kazanamazsanız bizde kazanamayız,bu yüzden WEMAX olarak bayilerimizin yüksek karlarda,ürün satışı yapabilmesine yardımcı olabilmek birinci ve en önemli önceliğimizdir.

 

- Sizleri WEMAX ailesinin birer parçası olarak görmek ve uzun vadeli ticari yolda birliklte yürümeyi hedeflemekteyiz.

 

- Sizleri maceraya sürükleyecek hayali KAR oranları vaat etmiyoruz...

 

- Ulaşılabilir hedefler, gerçekçi kar oranları ve piyasa fiyatları ile rekabet gücü sağlıyoruz.
 

 

 

 

WEMAX Ne İstiyor ?

 

WEMAX ürünlerinin satışını ülke genelinde yaymak için basamak yöntemi uygular.. Tüm bir satış alanı olarak ülke genelini görür. Bu alanın her noktasına ulaşmak ve hizmet götürmek için satış bayilerini kullanır. Bayi olmak için çok büyük sermayeler bağlamanızı istemez. Sizden sadece belirlediğiniz bölgeye hakim olacak çalışma azmi bekler.. Bu bölge bir bayiinin lojistik olarak hizmet ve satış yapabileceği genişlikte olmalıdır. Birinci basamak dar bir bölgeden başlar ikinci basamakta bu bölge ikiye katlanır ve satış bölgenizin yapısı ile orantılı olarak basamaklar yükselir. Bu ilk basmakta sizden istenen ve beklenen bayilik şartlarına değinecek olursak,

 

1-)En az 50 adet satış noktası olan bölge belirlemiş olmalısınız. .( oto yıkama istasyonları, petrol istasyonları, tır garajları vb..) Örnek verecek olursak tüm İstanbul için değil Ümraniye ilçesi için bayilik talep ederseniz daha ulaşılabilir bir bölgeye sahip olursunuz

 

2- )Ürün tanıtımı ve satışı için gerekli araç sahibi olmalısınız. Bu araç en az 10 adet 25 kg ürün alacak büyüklükte hafif ticari bir araç olmalı .

 

3-) 3 yada 4 taşıma paleti büyüklüğünde yaklaşık 10-20 m2’lik bir depolama ve sevkiyat alanınızın olması gerekecektir.

 

 

 

4- Minimum ilk alımınızı sağlayacak 10.000 TL sermayenizin olması gerekir.

 

 

 

WEMAX Bayi Başlangıç Süreci...

 

1- Mail ile talep yollayınız.

 

2- Telefon ile ön bilgi alabilirsiniz.

 

3- Ön görüşme ile sorularınızı yanıtlayalım bayilik ve girişimcilik fikrinizi olgunlaştıralım.

 

4-Mutabakat ve eğitim süreci sonunda, karşılıklı son bir genel bir değerlendirme yapalım detaylarımızı ve çizgilerimizi netleştirelim.

YorumlarNot: Yorumlarınızda: Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Bu firma için yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan sen ol!

Bayilik Başvurusu Yapanlar


O*** A*** 14 Haziran 2021 Pazartesi
Hakkaride merkez de bayiniz olmak istiyorum
ö*** S*** 5 Mayıs 2021 Çarşamba
atakent bölgesi ve ikitelli sanayi bölgesinde açmayı düşünüyorum
T*** D*** 27 Nisan 2021 Salı
Bayilik hakkında bilgi almak istiyorum
e*** y*** 16 Aralık 2020 Çarşamba
bayiniz olmak ve bilgi almak istiyorum
F*** A*** 12 Ekim 2020 Pazartesi
İyi günler. Bilgi almak için başvurmak istiyorum. Dönüş yapmanızı bekleyeceğim.