Çiğköfte Dükkanı Nasıl Açılır ?
Tarih : 26 Kasım 2018 Pazartesi

Çiğköfte Dükkanı Nasıl Açılır ?

Aklınızda hep bir iş yeri açma tutkusu var, girişimci ruhunuz kendi iş yerim olsa diye sizi tetikliyor, ah şöyle ufak bir sermaye ile bir dükkân açsam diye düşünüyorsunuz, öyle ise bir çiğköfte dükkânı açmak iyi bir fikir olabilir. Kendi işinizin patronu olmak istiyorsunuz fakat yatırım yapacak çok fazla paranızda yoksa ufak bir yatırımla bayilik alabilirsiniz. Son yıllarda oldukça rağbet gören çiğköftecilik karlı bir yatırım gibi gözüküyor. Yıllar önce çiğköfte ya Güneydoğu Anadolu Bölgesine yolunuz düşerse yiyebileceğiniz ya da meşhur yerlerde servis edilen bir üründü. Son yıllarda özellikle büyük şehirlerde, her semtte hatta her caddede üç beş çiğköfteci bulmak mümkün.

Çiğköfte Dükkânı Açmak Karlı Mıdır?

Sayıları bu kadar arttığına göre karlı olsa gerek. Az bir maliyet ile kısa sürede kendini amorti edebilen bir sektör. Neden derseniz, bu devirde karın doyurmak kolay değil en az 10-15tl ye karnınızı doyuruyorsunuz. Bir çiğköfte dürüm ile öğün geçirebilirsiniz. Çiğköfte dürüm fiyatları ise 5tl den başlıyor, maliyeti ise yarı fiyatına. Bayilik alırsanız başlangıçta anlaşmanıza göre 500-750kg çiğköfte firma tarafından gönderiliyor. Böyle olunca çiğköfte dükkânı açmak karlı görünüyor. Tabii birde dükkânın yeri çok önemli, bayilik alacağınız firma size her konuda yol gösteriyor.

Çiğköfte Dükkânı Açmak İçin Neler Gerekli?

Bu sektöre girmeye karar verdiyseniz eğer bayilik veren birçok firma var ve bunların hepsinin farklı şartları ve koşulları olabilir. Çiğköfte dükkânı açmak için en önemlisi yeriniz ve tanınmış bir firmadan alacağınız bayilik. Cadde üzeri, alışveriş merkezi gibi işlek bir yerde, şık döşenmiş, tanınmış bir bayilik açarsanız kısa sürede yatırımınızı kara çevirebilirsiniz. Dükkân kirası ve açılış masraflarından sonra kolaylıkla iki üç kişinin döndürebileceği bir iştir. Her ne kadar yakın zamanda gündeme gelmiş olsa da çiğ köftenin geçmişten gelen kültürel birikimi mevcuttur. Bu noktada bu işin ticari olarak yapılmasının yakın zamanda yoğunlaştığını belirtmek gerekmektedir. Şayet gerekli hususlara dikkat edilerek bir çiğ köftesi açılacak olursa; oldukça karlı bir iş olarak karışımıza çıkmaktadır.

YorumlarNot: Yorumlarınızda: Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Samet İnal 29 Temmuz 2019 Pazartesi
Bence çok mantıklı bir düşüncedir Çiğköfte dükkanı açmak. Çünkü Çiğköfte son zamanlarda oldukça sık tüketilen bir yiyecek. Bir de dükkanınız oldukça şık ve insanların gözüne hijyenik gelirse sizin daha çok talibiniz olacaktır. Bunu unutmayın . Dükkanınızı oldukça güzel yapmaya özen gösterin
Son Yorumlanan Bayilik Veren Firmalar

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Şubeniz olmak istşyorum...

Girişimci Kurye İş İlanları

Benim 2012model doblo aracım v...

Girişimci Kurye İş İlanları

Ticari aracım var kendi isimi ...

Defacto

Merhaba Osmaniye Düziçi ilcesi...

Defacto

Hayır işler Şanlıurfa Viranşeh...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Beykoz ve çengelköy ve uskuda...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Manisa/Salihli'den ulaşıyorum ...

Sürat Kargo

Hakkâri yüksekova acenteniz ol...

Hacı Şerif

Ben bayilik almak istiyorum sa...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

acenta şube yönetmek istiyorum...

Son Yorumlanan Bayilik Haberleri

Sivas Evden İş Yaparak Para Kazanma

Hamur işi pasta börek her türl...

Eskişehir Evden İş Yaparak Para Kazanma

Eskişehir Tepebaşı küçük çocuğ...

Kilis Evden İş Yaparak Para Kazanma

Kilis Doğal Gıda Tüketimine Yö...

Çanakkale Evden İş Yaparak Para Kazanma

evde ek iş yapmak istiyorum ge...

Çiğköfte Dükkanı Nasıl Açılır ?

Bence çok mantıklı bir düşünce...

Diyarbakır Evden İş Yaparak Para Kazanma

Evde yapılacak bir iş arıyorum...

Elazığ Evden İş Yaparak Para Kazanma

takı tasarımı ve paketleme...