Doğal Elektrik Üretip Ve (Devlete) Satarak Para Kazanmak
Tarih : 1 Kasım 2018 Perşembe

Doğal Elektrik Üretip Ve (Devlete) Satarak Para Kazanmak

Enerji kaynaklarının sürekli olarak değer kazandığı bir dönemde yenilebilir enerji paha biçilemez bir konuma gelmiştir. Konut için elektrik ihtiyacı fazlaca önemlidir, ancak enerjini %90’ı sanayi de kullanılır. Ülkemiz enerji kaynağı bakımından dışarıya bağlı olduğu için artan döviz kuru şüphesiz ki herkesi etkilemiştir. Elektrik satarak para kazan önerisi ise bu aşamada önem kazanır çünkü çok azda olsa enerji üreterek ülke ekonomisine katkı sunabiliriz. Elektrik üretmek için alternatif seçenekler karşımıza çıksa da ülkemiz için en geçerli seçenek; hidroelektriktir. Bunun yanı sıra rüzgar enerjisi sayesinde de ülkemizde elektrik üretmek mümkün olmaktadır.

Elektrik Enerjisi Nasıl Üretilir?

Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak elektrik üretmek artık çok basit, yapmanız gereken tek şey ilk başta çıkacak maddi külfeti karşılayabilmek olacaktır. Sürekli güneş alan bir bölgeye sahip olduğumuz için güneş enerjisini kullanarak elektrik üretebiliriz. Güneşten gelen enerjisin aktif maddeyi harekete geçirmesi ile birlikte oluşan akım elektriğe dönüşmektedir.Elektrik satarak para kazandenildiğinde aslında zor gibi gelse de olayın iç yüzü bu kadar basittir.

Elektrik enerjisi oluştuğu andan itibaren depo kanallarına gider, buradan ise artık nerede kullanmak istiyorsanız oraya yönlendirebilirsiniz. Konut için kullanacaksanız ilk başta konutun ihtiyacını karşılar, daha sonra kalan enerjiyi devlete satabilirsiniz.

Elektrik Enerjisi Nasıl Satılır?

Enerji kanunu ile güvence altına alınmış haklara sahipsiniz, devlet ürettiğiniz elektriği kanunda belirtilen ücretlerle satın alır. Elektrik satarak para kazanfikri zengin olmak için yeterli olmayacaktır çünkü elde edilecek olan gelirler çok uç noktada değildir. Gelir fazla değildir ancak geliri artırmak mümkündür. Üretilen enerjinin satılmama gibi durumu olmadığı için bu işten zararlı çıkmanız neredeyse imkânsızdır.

Elektrik Enerjisi Maliyeti

Ülkemizin ürettiği bir sistem olmadığı için ithal olarak almak durumundayız. Genelde maliyetler değişmektedir ancak minimum düzeyde bir sisteme sahip olmak istiyorsanız, 3 bin doları gözden çıkarmanız gerekecektir.

Maliyet açısından bu düzeyler cebinizden çıkacaktır, minimum bir sistemin aylık ortalama geliri ise 25 TL olmaktadır. Sistemin seviyesi artıkça bu ücret artabilir ancak yatırım için paranızın fazla olması gerekecektir.

Devlete Elektrik Satmak

Elektrik enerjisi sürekli olarak kullanılan ve maliyet açsından da belirli külfetleri olan bir kaynaktır. Ülkemizde elektrik enerjisi üretmek için santraller ve barajlar bulunmaktadır. İthal edilen doğalgazın yaklaşık olarak % 65’ i elektrik enerjisi için kullanılır, bu açıdan düşündüğümüzde ise devlete elektrik satmak fikri oldukça caziptir.  Elektrik enerjisi üretmek ise belli maliyetler gerektirir, ancak devamında ise bu maliyeti çıkarmanız mümkündür. Elektrik enerjisi, günümüz itibariyle en sık kullanılan enerji kaynaklarından birisidir. Hemen her alanda etkili bir şekilde kullanılıyor olması, özel sektörün bu işin içine girmesine etki etmektedir. Son zamanlarda devletin de özel sektörü teşvik etmesi sayesinde pek çok girişimci elektrik üreterek satmak konusunda araştırma içerisine girmiştir.

Elektrik Enerjisi Üretmek

Güneşten yararlanarak elektrik enerjisi üretmek oldukça basittir, yapmanız gereken tek şey sistemi yapınıza kurmak olacaktır. Güneş enerjisi yenilenebilir bir kaynak olduğu için çevreye zarar vermez ve aynı zamanda süreklilik durumu yaratır. Sistemi kurduktan sonra beklemeye geçersiniz, ilk başlarda kendi kullandığınız enerji kadar bir üretim yaparsınız ve ardından artan kısmı ticari olarak satabilirsiniz. Devlete elektrik satmakkavramı tam olarak buradan gelmektedir.

Üretilen Elektriği Devlete Nasıl Satarız?

Güneş enerjisi ile üretilen elektrik doğrudan depo kaynaklarına ulaşır, ardından ise şebekenize gider. Fazla kalan kısım ise devlete satılır. Yasal bir hak olduğu için daha önceden belirtilen ücretler doğrultusunda bir alım yapılır. Devlete elektrik satmakişte bu kadar basit bir olaydır, bu işe daha önceden hiç girmediyseniz kamu görevlilerinden konu hakkında gerekli destekleri alabilirsiniz.

Elektrik Enerjisi Çok Kazandırır Mı?

Yurt dışından ithal olarak gelen güneş enerji sistemleri biraz pahalıdır, doların son dönemlerde aşırı artması da buna etkendir. Minimum düzeyde bir sistemin maliyeti ise yaklaşık olarak 3-4 bin dolar arasında değişmektedir. Bu tarzda bir sistemin aylık getirisi ise 25-30 TL arasındadır, bu miktarlar ortalama fiyatlardır.  Sistemin maliyeti artması sonucu kazanacağınız ücretlerde artacaktır, yapmanız gereken tek şey maddi olarak çabuk bir beklentiye girmeden gelir elde etmek çünkü uzun süreli bir yatırımdır.

YorumlarNot: Yorumlarınızda: Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Bu haber için yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan sen ol!
Son Yorumlanan Bayilik Veren Firmalar

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Şubeniz olmak istşyorum...

Girişimci Kurye İş İlanları

Benim 2012model doblo aracım v...

Girişimci Kurye İş İlanları

Ticari aracım var kendi isimi ...

Defacto

Merhaba Osmaniye Düziçi ilcesi...

Defacto

Hayır işler Şanlıurfa Viranşeh...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Beykoz ve çengelköy ve uskuda...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Manisa/Salihli'den ulaşıyorum ...

Sürat Kargo

Hakkâri yüksekova acenteniz ol...

Hacı Şerif

Ben bayilik almak istiyorum sa...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

acenta şube yönetmek istiyorum...

Son Yorumlanan Bayilik Haberleri

Sivas Evden İş Yaparak Para Kazanma

Hamur işi pasta börek her türl...

Eskişehir Evden İş Yaparak Para Kazanma

Eskişehir Tepebaşı küçük çocuğ...

Kilis Evden İş Yaparak Para Kazanma

Kilis Doğal Gıda Tüketimine Yö...

Çanakkale Evden İş Yaparak Para Kazanma

evde ek iş yapmak istiyorum ge...

Çiğköfte Dükkanı Nasıl Açılır ?

Bence çok mantıklı bir düşünce...

Diyarbakır Evden İş Yaparak Para Kazanma

Evde yapılacak bir iş arıyorum...

Elazığ Evden İş Yaparak Para Kazanma

takı tasarımı ve paketleme...