Hobi Bahçesi Yapmak ve İşletmek
Tarih : 3 Kasım 2018 Cumartesi

Hobi Bahçesi Yapmak ve İşletmek

Büyük şehirlerden ve devamlı yaşanan koşturmacalardan kaçarak eski köy hayatlarını yeniden canlandırmak isteyen birçok kişi kendini artık hobi bahçelerinde bulmaktadır. Akıllı bir yatırımcı iseniz bu hobi bahçelerinden güzel paralar kazanma imkânınız bulunmaktadır. Tabi her iş için olduğu gibi hobi bahçesi yapmak ve işletmek için de bir miktar sermayeniz kesinlikle olmalıdır. Piyasada bu iş fikrinin daha yeni yeni oluştuğunu düşünür iseniz hobi bahçesi için yatırım yapmanın tam zamanı diyebiliriz. Bu konuda planlı davranarak çok para kazanabilirsiniz.

Hobi Bahçesi Yapmak ve İşletmek İçin Gerekenler

Öncelikle hobi bahçesi yapmak ve işletmek için bir araziniz olmalı veya yeni bir arazi almalısınız. Ancak bu arazi biraz büyük olmalı ki size sağlayacağı lirde o kadar büyük olsun.  Yani kişisel olarak hobi bahçelerini kiralayacak olan kişilerin ortalama 200 metrekarelik kullanım alanları olacak şekilde arazinin büyüklüğünü hesaplayabilirsiniz. En az on tane hobi bahçesi olacak şekilde bir arazi satın aldığınızda elektrik ve suyun bu alanda kesinlikle olması gerekmektedir. misafirlerinizin ufak tefek işlerinde kullanacağı ve dinlenebileceği birer konteynır ev herkesin özel alanında bulunmalıdır. Böylece misafirlerinizin bu alanları benimsemeleri daha kolay olacaktır. Ayrıca bu arazinin hemen ekime hazır hale getirilmesi de gerekmektedir. Her şey hazır olduğunda artık kendinize bir para sayma makinesi almanızı öneririz.

Hobi bahçesi yapmak ve işletmek Çok Kar Sağlar Mı?

İş fikri olarak hobi bahçesi yapmak ve işletmek size oldukça fazla kar sağlayacak bir iştir. Ancak ilk yatırımlarınız için biraz fazla sermaye gerektiren bir iş olduğunu bilmelisiniz. Arazinin alımı, düzeltilmesi, konteynırlar, su, elektrik vs gibi masraflar biraz bütçe gerektirmektedir. Hobi bahçenizin düzenlemesini yaptıktan sonra etkili bir tanıtım ile bu ufak bahçeleri hızla kiralama işlemine başlayabilirsiniz.  Aylık veya yıllık kiralama seçenekleri ile hemen yatırımınızı amorti etmeye başlayacaksınız. Ortalama bin lira gibi miktarlara kiralanan hobi bahçeleri için dilerseniz kullanım alanlarını küçülterek daha fazla kar elde edebilirsiniz. Son dönemde insanların ihtiyacı olan temiz hava ve tabiat manzarasını sunmanız halinde müşteri sayınız artacaktır.

YorumlarNot: Yorumlarınızda: Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Bu haber için yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan sen ol!
Son Yorumlanan Bayilik Veren Firmalar

Sürat Kargo

Hakkâri yüksekova acenteniz ol...

Hacı Şerif

Ben bayilik almak istiyorum sa...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

acenta şube yönetmek istiyorum...

Xml Bayilik Veren Firmalar

Isı yalıtımlı duvar boyası, du...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Adanaya bağlı Çukurova veya Se...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Şube bayiliği almak için ne ge...

Defacto

Hakkâri yüksekovadan iletişim ...

Girişimci Kurye İş İlanları

Araçlarım var dağıtım bilgim v...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Bayilik açmak istiyorum nasıl ...

Defacto

Kütahya Emet ilçesinde defakto...

Son Yorumlanan Bayilik Haberleri

Eskişehir Evden İş Yaparak Para Kazanma

Eskişehir Tepebaşı küçük çocuğ...

Kilis Evden İş Yaparak Para Kazanma

Kilis Doğal Gıda Tüketimine Yö...

Çanakkale Evden İş Yaparak Para Kazanma

evde ek iş yapmak istiyorum ge...

Çiğköfte Dükkanı Nasıl Açılır ?

Bence çok mantıklı bir düşünce...

Diyarbakır Evden İş Yaparak Para Kazanma

Evde yapılacak bir iş arıyorum...

Elazığ Evden İş Yaparak Para Kazanma

takı tasarımı ve paketleme...