Kâr Marjı Yüksek Sermayesiz İş Kurmak
Tarih : 3 Kasım 2018 Cumartesi

Kâr Marjı Yüksek Sermayesiz İş Kurmak

Mesleği olmayan bir kimse ya da kendi işinin patronu olmak isteyen bir kimse ilk adımı atıp iş kurmak istemektedir. Ancak herkesin iş kuracak kadar birikimi veya mal varlığı olmayabilmektedir. Sermaye olmadan çok çalışıp başarılı olmayı planlayan kişiler için devletin değişik yardımları olmaktadır. Bunun yanında biraz daha farklı düşünenler için internet üzerinden de sermayesiz iş fikirlerine ulaşılması mümkündür. Aslında ülkemiz bu konuda vatandaşlarına destek vermektedir. Sermayesiz iş kurmak için iki seçenek vardır. Ya internet üzerinden bir iş kurmak ya da Kosgeb desteğinden faydalanmak mümkündür. İnternet üzerinden ticaret yapmak, kanal kurup el sanatları veya çekilen videolar ile para kazanmak mümkündür. Ancak her insan bu konuda gerektiği gibi kendini geliştirememiştir. Bu nedenle sermayesiz iş kurmak için İşkur veya Kosgeb'e başvurmak gerekmektedir.

Sermayesiz İş Kurmak Kosgeb

Kosgeb devlet tarafından iş kurmak isteyenlere 50 bin TL.'ye  kadar geri ödemesiz hibe kredisi vermekte veya 100 bin TL'ye kadar faizsiz  geri ödemeli kredi vermektedir. Bu kredileri kullanabilmenin tek şartı Kosgeb tarafından düzenlenen 32 haftalık kursa katılmaktır. Alınan belge ve iş projesi ile gerekli yerlere başvuru yapmaktır. Aslında ülkemizde sermayesiz iş kurmak sanıldığı kadar zor değildir. Gerekli eğitimleri almak üzere kurslara gidilmesi ve ilk adımların atılması gerekmektedir. Önemli olan kişinin kurmak istediği iş üzerine gerekli araştırmaları ve verilen destekleri tam olarak bilmektir.

Sermayesiz İş Kurmak İşkur

İşkur tarafından iş kurmak isteyenlere yönelik uygulamalı girişimcilik kursları verilmektedir. Buradan alınan uygulamalı girişimcilik belgesi ile birlikte Kosgeb faizsiz krediye başvuru yapmak mümkündür. Aynı zamanda İşkur tarafından verilen danışman hizmeti ile birlikte hangi iş konusunda ne kadar destek alınabileceği konusunda bilgi almak mümkündür. Hangi işin daha iyi kar getirdiği, işin pazar payındaki durumu hakkında iş kurmak isteyenleri bilgilendiren sistem, aslında kurulacak olan işin sağlam temeller üzerine kurulmasını amaçlamaktadır. Bu sayede kurulan iş uzun zaman piyasada faaliyet gösterebilecektir. Artık sermayesiz iş kurmak hayal olmaktan çıkmıştır. Planlı bir şekilde ve kararlı olarak yola çıkan kişiler için sayısız seçenekler bulunmaktadır.

Kar Marjı Yüksek İşler

Son dönem yatırımcıları küçük sermayeler ile kar marjı yüksek işler kurmayı hedeflemektedirler. Bu neden ile elinde ufak sermayeler olan hemen herkes en karlı yatırımı bulmanın peşine düşmektedir. Özellikle gençler arasında kısa sürede para kazanmaya başlama hevesi çok fazla bulunmaktadır. Çok fazla çalışmadan para kazanma isteği insanları bu alanlarda çalışma yapmaya itmiştir. Genel olarak organik yiyecek içecek işleri, solucan gübresi gibi işiler son zamanda bir hayli popüler oldular. Kısacası fazla kar elde etmek isterken elinizde bulunan sermayeyi kaybetmeyecek işlere yönelmenizi tavsiye ederiz.

Kar Marjı Yüksek İşler Nelerdir?

İnsanların doğala olan özlemlerini fark eden akıllı girişimcilerin en fazla yatırım yaptığı kar marjı yüksek işler sıralamasının ilk sıralarında kesinlikle organik ürünler gelmektedir. Köy yumurtası, köy sütü, bal, köy tavuğu, hindi, kaz yetiştiricili ve organik sebze meyve yetiştiriciliği sürekli müşteri buluna bilecek ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünleri dilerseniz kendi dükkânınızı açarak dilerseniz de market ve bakkallar aracılığı ile müşterilerinize ulaştırmanız mümkündür.

Bir diğeri ise teknolojik aletlerin tamiri işidir. Kar marjı yüksek işler diyince belki de en sık akla gelen seçenek telefon ve tabletlerin tamiri, onarımı gibi işler olabiliyor. Hatta bazı büyük şehirlerde hızlı tamir kursları verilmektedir. Bu kurslardan alacağınız sertifikalar ile sizde hızlı bir şekilde sektöre dâhil olarak kar elde etmeye başlayabilirsiniz.

Bir farklı seçenek olarak da ülkemizde yetişmeyen tropikal meyvelerin ve sebzelerin yetiştiriciliğini yapmanız olabilir. Uygun şartları sağladığınızda oldukça fazla getirisi olan bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Mantarlar, tatlı patatesler, ejder meyvesi, mango bunlardan sadece bazılarıdır. Siz yatırımınızın büyüklüğüne göre tercihte bulunabilirisiniz.

Kar Marjı Yüksek İşler İçin Çok Sermaye Gerekir Mi?

Her işte olduğu gibi kar marjı yüksek işler içinde elinizde ufak da olsa bir sermayenizin olması gerekmektedir. Seçenek olarak sunduğumuz bu iki iş için yüklü miktarlarda sermaye gerekmez ama yine de işin başlangıcı için atılacak adımlarda para gerekmektedir. Bunun yanında çok kısa sürede çok para kazandıran işler ancak kumar olarak düşünülmektedir. Bu konuda dikkatli olmakta yarar vardır.

YorumlarNot: Yorumlarınızda: Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Bu haber için yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan sen ol!
Son Yorumlanan Bayilik Veren Firmalar

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Şubeniz olmak istşyorum...

Girişimci Kurye İş İlanları

Benim 2012model doblo aracım v...

Girişimci Kurye İş İlanları

Ticari aracım var kendi isimi ...

Defacto

Merhaba Osmaniye Düziçi ilcesi...

Defacto

Hayır işler Şanlıurfa Viranşeh...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Beykoz ve çengelköy ve uskuda...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Manisa/Salihli'den ulaşıyorum ...

Sürat Kargo

Hakkâri yüksekova acenteniz ol...

Hacı Şerif

Ben bayilik almak istiyorum sa...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

acenta şube yönetmek istiyorum...

Son Yorumlanan Bayilik Haberleri

Sivas Evden İş Yaparak Para Kazanma

Hamur işi pasta börek her türl...

Eskişehir Evden İş Yaparak Para Kazanma

Eskişehir Tepebaşı küçük çocuğ...

Kilis Evden İş Yaparak Para Kazanma

Kilis Doğal Gıda Tüketimine Yö...

Çanakkale Evden İş Yaparak Para Kazanma

evde ek iş yapmak istiyorum ge...

Çiğköfte Dükkanı Nasıl Açılır ?

Bence çok mantıklı bir düşünce...

Diyarbakır Evden İş Yaparak Para Kazanma

Evde yapılacak bir iş arıyorum...

Elazığ Evden İş Yaparak Para Kazanma

takı tasarımı ve paketleme...