Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır ?
Tarih : 3 Kasım 2018 Cumartesi

Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kosgeb desteği, iş kurmak isteyen vatandaşlara devlet tarafından bazı şartların yerine getirilmesinin ardından verilen karşılıksız veya faizsiz geri ödemeli kredidir. Kosgeb desteğinin amacı, ülke ekonomisini canlandırmak, sanayideki küçük ve orta ölçekli işletmelerin artmasını desteklemek ve rekabeti arttırarak ülke gelirini arttırmaktır. Kosgeb kredisinden veya hibe desteğinden faydalanmak için, İşkur ve Kosgeb tarafından ortak yürütülen ve Türkiye'nin tüm şehirlerinde girişimcilere verilen Kosgeb girişimcilik kursu, eğitimine katılmak ve buradan belge almak gerekmektedir. İş kurmak isteyene ve çalışıp para kazanmak üzere yola çıkan kişilere devletin hazırladığı bu kurslar yardımcı olmaktadır. Planlı ve programlı bir şekilde hazırlanan bu kurslar sayesinde pek çok kişi iş sahibi olabilmektedir.

Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvurusu

Kosgeb desteğinden faydalanmak için Kosgeb girişimcilik kursu zorunludur. Bu kursa katılabilmek için en az ilkokul mezunu olmak gerekmektedir. Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak başvuru için zorunludur. Aynı zamanda 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Ülkemizde bu kursa SSK'ya bağlı olarak bir iş yerinde çalışanlar, tarım işi ile uğraşanlar, devletten sosyal yardım alanlar rahatlıkla katılabilmektedir. Kosgeb girişimcilik kursu eğitimi, belediyelerde, üniversitelerde, İşkur ve devletin izin verdiği alanlarda verilmektedir. Kurs süresi ortalama 32 hafta olarak belirlenmiştir. Verilen eğitim iş kurmak isteyenlere farklı alanlara yönelik uygulanmaktadır. Kendi işini Kosgeb desteği ile kurmak isteyenlerin bu kursa katılmaları zorunludur. Kurs bitiminde alınan sertifika kurulacak iş içi çok önemli bir referans olmaktadır.

Kosgeb Girişimcilik Kursu İçeriği

Kosgeb eğitimi için oluşturulan sınıflar ortalama 15 kişiliktir. Kursiyerlere verilen dersler alanında uzman eğitim görevlileri tarafından verilmektedir. Kursiyerlere verilen dersler genellikle, girişimcilere iş fikri konusunda yardımcı olmak, belirlenen iş fikrine uygun iş planı yapmak, piyasa ve pazarlama hakkında bilgi vermek, hızlı üretim ve sağlıklı pazarlama hakkında eğitim vermek, iş yeri yönetimi hakkında eğitim vermektir. Toplam kurs süresi 70 saat olup, bu kursa katılım zorunlu tutulmaktadır. Çünkü yeni kurulacak olan işletmenin sağlam temeller üzerine kurulması hedeflenmektedir. Bu nedenle Kosgeb girişimcilik kursu zorunludur. Bu kurslar özellikle işsizliğin önüne geçmek için oldukça önemli bir çalışmadır.

YorumlarNot: Yorumlarınızda: Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Bu haber için yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan sen ol!
Son Yorumlanan Bayilik Veren Firmalar

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Şubeniz olmak istşyorum...

Girişimci Kurye İş İlanları

Benim 2012model doblo aracım v...

Girişimci Kurye İş İlanları

Ticari aracım var kendi isimi ...

Defacto

Merhaba Osmaniye Düziçi ilcesi...

Defacto

Hayır işler Şanlıurfa Viranşeh...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Beykoz ve çengelköy ve uskuda...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Manisa/Salihli'den ulaşıyorum ...

Sürat Kargo

Hakkâri yüksekova acenteniz ol...

Hacı Şerif

Ben bayilik almak istiyorum sa...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

acenta şube yönetmek istiyorum...

Son Yorumlanan Bayilik Haberleri

Sivas Evden İş Yaparak Para Kazanma

Hamur işi pasta börek her türl...

Eskişehir Evden İş Yaparak Para Kazanma

Eskişehir Tepebaşı küçük çocuğ...

Kilis Evden İş Yaparak Para Kazanma

Kilis Doğal Gıda Tüketimine Yö...

Çanakkale Evden İş Yaparak Para Kazanma

evde ek iş yapmak istiyorum ge...

Çiğköfte Dükkanı Nasıl Açılır ?

Bence çok mantıklı bir düşünce...

Diyarbakır Evden İş Yaparak Para Kazanma

Evde yapılacak bir iş arıyorum...

Elazığ Evden İş Yaparak Para Kazanma

takı tasarımı ve paketleme...