Solucan Gübresi Üretimi
Tarih : 3 Kasım 2018 Cumartesi

Solucan Gübresi Üretimi

Son dönemde farklı çalışmalar yaparak para kazanmak mümkün olabilmektedir. Bugüne kadar yapılmamış belki de ilk kez sizin yapacağınız bu çalışmalar çok para kazanmanızı sağlayacaktır. Solucanlar çok hızlı üreyen canlılardır, bu yüzden solucan gübresi üretimi çok fazla yatırıma gerek duymadan kısa sürede işinizi büyütebileceğiniz bir alandır. Bir solucan yaklaşık 0.5gr ağırlığa sahip diyelim. 10.000 solucan yaklaşık 5kg ağırlığındadır. Solucanlar ağırlığının yarısı kadar besin tüketirler ve tükettiklerin besinin yarısı kadar gübre üretirler. Bu hesaba göre 2.5kg besinden 1.25 kg gübre elde edilebilir. Uygun koşullarda bir yıl içinde solucanlar yaklaşık on kat artış gösterirler. Yani yaklaşık bir yıl içinde solucan nüfusunuz 100.000 âdete çıkacaktır. Gübre üretimi de aynı şekilde artacaktır. Bu işe hobi olarak başlayıp zaman içerisinde geliştirmeniz uygun olabilir.

Solucan Gübresi Üretimi İçin Nelere İhtiyaç Var?

-Solucanlar nemli ortamları ve yaklaşık 12-16 derece sıcaklığı severler. Solucan gübresi üretimi için betonarme, kapalı bir alana ihtiyaç vardır. Bir metre karede 10 ila 20 bin solucan yaşayabilir.

-Toprakla temas etmeyen plastik veya tahta yaşam alanları olmalıdır.

-Solucan maması, bu karışımın yaklaşık %70 i taze hayvan gübresi %30 u bitkisel atıklarda oluşur. En çok tercih edilen ve en kolay bulunabilen çay posası kullanılabilir. Solucan mamasında en çok dikkat edilmesi gereken içine tuz, asit veya kimyasalların karışmamış olmasıdır.

-Solucan mamasının ve solucanların toprağa temas etmemeleri çok önemlidir. Ayrıca kullanılacak hayvan gübresi de dışarda uzun süre beklemiş olmamalıdır.

Solucan Gübresi Üretimi Maliyeti

Bu işe küçük çapta başlarsanız kısa sürede küçük yatırımınızı büyütebilir ve endüstriyel boyutlara geçebilirsiniz. Solucan gübresi üretimi işinde safkan solucanlar gereklidir . Yaklaşık olarak safkan solucanların 10 bin âdeti bin lira civarındadır. Solucan mamasını kendiniz hazırlayabilir, maliyeti düşürebilirsiniz. Ya da endüstriyel boyutta bu işi yapanlardan satın alabilirsiniz. Bazı firmalar mama sattıkları üreticilerin ürettikleri gübreleri satın alma garantisi veriyor. Böylece pazar bulma sıkıntısından da kurtulmuş olursunuz. Bu çalışmayı yapmaya başlamadan önce hayvanlarla ilgili bir çalışma yapacağınızı ve yapacağınız bu çalışmadan çok para kazanacağınızı unutmadan çalışmalara başlamanız uygun olacaktır.

YorumlarNot: Yorumlarınızda: Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Bu haber için yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan sen ol!
Son Yorumlanan Bayilik Veren Firmalar

Oto Marmara

saygın bir firma ve kargoya he...

Defacto

Merhaba diyarbakırın Ergani il...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

ankara mamak sahapgurler yesı...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Bursa osmangazi ilçesi yunusel...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Diyarbakır Silvan şube istiyor...

Xml Bayilik Veren Firmalar

E-Hediyeci firması olarak mark...

Pierre Cardin

Bayilik almak istiyorum şartla...

Yurtiçi Kargo Serivisi A.ş.

Manisa/GÖLMARMARA bayilik isti...

Hacı Şerif

Kioks (küçük)şube olarak bayil...

Pierre Cardin

Bayilik almak istiyorum...

Son Yorumlanan Bayilik Haberleri

Eskişehir Evden İş Yaparak Para Kazanma

Eskişehir Tepebaşı küçük çocuğ...

Kilis Evden İş Yaparak Para Kazanma

Kilis Doğal Gıda Tüketimine Yö...

Çanakkale Evden İş Yaparak Para Kazanma

evde ek iş yapmak istiyorum ge...

Çiğköfte Dükkanı Nasıl Açılır ?

Bence çok mantıklı bir düşünce...

Diyarbakır Evden İş Yaparak Para Kazanma

Evde yapılacak bir iş arıyorum...

Elazığ Evden İş Yaparak Para Kazanma

takı tasarımı ve paketleme...